نشریه فناوری در مهندسی هوافضا، نشریه‌ای با دوره انتشار سه ماه یکبار (فصلنامه) با بازبینی دوسوکور است که مقالاتی با کیفیت بالا را در زمینه مهندسی فضایی، آیرودینامیک، هوانوردی، مکانیک پرواز، مراقبت پرواز، تعمیر و نگهداری موتور، علوم زیستی، قابلیت پرواز، حقوق و غیره را منتشر می‌کند. فناوری در مهندسی هوافضا یک نشریه با دسترسی آزاد است که از سال 1396 فعالیت خود را آغاز کرده و انواع مقالات شامل مقالات علمی‌- پژوهشی، مقالات علمی -ترویجی، یادداشت‌های تحقیقاتی اساتید، محققان و دانشجویان در عرصه هوا و فضا را منتشر می­کند.

مشابهت یابی

نشریه فناوری در مهندسی هوافضا به منظور رعایت حق کپی رایت و جلوگیری از سرقت ادبی، از نرم‌افزارهای مشابهت‌یاب همیاب سیناوب و iThentiket  شرکت فرنام استفاده می کند.

سیاست های مالی

هزینه های پردازش مقاله

از آنجا که پژوهشگاه هوافضا تمام هزینه‌های انتشار نشریه فناوری در مهندسی هوافضا را پشتیبانی کرده است، هزینه بررسی مقاله و سایر هزینه‌های انتشار نشریه فناوری در مهندسی هوافضا برای نویسندگان رایگان است.

هزینه اشتراک

نشریه فناوری در مهندسی هوافضا به عنوان نشریه چاپی- الکترونیکی با دسترسی آزاد منتشر می شود، بنابراین هیچ هزینه اشتراکی برای مخاطبان وجود ندارد.

سیاست های دسترسی باز

نشریه فناوری در مهندسی هوافضا تحت شرایط و معیارهای مجوز Space Science and Techlolgy by Scientific Quarterly is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License منتشر می شود و دارندگان مجوز فقط در صورت استناد به مقاله منتشر شده اصلی می توانند آثار را کپی، توزیع، نمایش و ایجاد کنند.

    

سیاست های انتشار

نشریه فناوری در مهندسی هوافضا پیرو کمیته اخلاق نشر (COPE)  است و مطابق با قوانین اخلاقی با بالاترین استانداردهای اخلاقی مطابقت دارد.

اطلاعات نشریه

سال آغاز انتشار1396

حوزه  تخصصی: مهندسی هوافضا

نوع مقالات قابل انتشارپژوهشی، ترویجی و یادداشت فنی

وضعیت انتشار الکترونیکی

تناوب انتشارفصلنامه

زبان نشریهفارسی (چکیده انگلیسی)

نوع  داوریداوری بدون نام (دوسو ناشناس)

زمان داوری:  سه تا شش ماه

مشابهتیابی: همانندجو (ایرانداک)

نمایه شده در: پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)

تماس با نشریه فناوری در مهندسی هوافضا

نام نشریه: فناوری در مهندسی هوافضا (JTAE)

وبگاه نشریه:  http://jtae.ari.ac.ir

ایمیل نشریه: jtae@ari.ac.ir

ایمیل مدیر اجرایی نشریه: azimi.m@ari.ac.ir

ناشر: پژوهشگاه هوافضا

همکار ناشر: انجمن علوم صوتی ایران (انجمن علمی مهندسی صوتیات ایران)

رتبه نشریه «فناوری در مهندسی هوافضا» در سامانه ارزیابی نشریات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

سال 1399 سال 1398